Kapat
Reklam Alanı
instagram-live
Android 4.626 1

Instagram Canlı Yayın Özelliği Kullanıma Açıldı

Instagram’ın uzun süredir test ettiği canlı yayın özelliği an itibariyle tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Instagram’ın Periscope uygulamasına rakip olarak hayata geçirdiği canlı yayın özelliği artık tüm kullanıcılar için kullanıma açık hale getirildi.

 

 

Bu canlı yayınlar Instagram‘ın “Hikayeler” bölümünde çıkıyor ve otomatik olarak canlı yayın başlatıldığında canlı yapan kişileri görüyorsunuz ancak canlı yayınlar Hikayeler özelliğinin bir parçası olduğu için ne yazık ki diğer sosyal ağlardaki gibi sonsuza kadar saklanmaları söz konusu olmuyor.

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram‘da da canlı yayını izleyen kullanıcılar dilediği zaman mesaj gönderebilme ve kalp atabilme özelliğine sahip olduğu da gözden kaçmıyor.
Instagram‘da canlı yayın özelliğini kullanabilmek için ise sol üstte bulunan Hikayeler kısmına gelip normal ekranı sağ tarafa kaydırmanız yeterli olacaktır.

Artık kullanıcılar Instagram ara yüzündeki Hikayeler kısmından canlı yayın gerçekleştirerek takipçileriyle iletişime geçebilecek.

{Burak Çetinkaya}

“Instagram Canlı Yayın Özelliği Kullanıma Açıldı” üzerine 1 yorum

  1. Sinan dedi ki:

    Güzel bir özellik olmuş helal olsun instagram

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir